Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2020. Március 19. 13:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Megverte volt barátnőjét, majd lövöldözött egy keszthelyi férfi

Megverte volt barátnőjét, majd lövöldözött egy keszthelyi férfi

Többször megütötte volt barátnőjét, majd gázriasztófegyverrel a levegőbe lőtt, később pedig balesetet szenvedett ittasan egy férfi szerda este Kehidakustányban

– közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon csütörtökön.

Egy kehidakustányi nő tett bejelentést a rendőrségre szerda kora este, hogy megjelent nála a volt barátja, aki többször arcon ütötte, és a veszekedés során egy lőfegyverrel vagy annak utánzatával a levegőbe lőtt.

A rendőrök a lövöldöző férfit keresve felfigyeltek az autójára, de miután a sofőr észrevette a rendőröket, letért az úttestről és egy jelzőtáblát kidöntve a vízelvezető árokban állt meg. A zalaszentgróti rendőrök a még járó motorú gépkocsiból kiszálló férfit elfogták, megtalálták nála a riasztópisztolyt is.

Az elfogott férfivel szemben alkalmazott alkoholteszt pozitív értéket mutatott, ezért további mintavételre is előállították.

A férfit a nyomozók garázdaság megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki, illetve lefoglalták a fegyvert is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.