Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2012. Január 11. 12:47, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Menekülnek a kommunista országból

Menekülnek a kommunista országból

Az előző évhez képest 15 százalékkal több, mintegy 2700 észak-koreai szökött el hazájából és telepedett le Dél-Koreában 2011-ben – derül ki a szöuli országegyesítési minisztérium szerdai közleményéből.

Egészen pontosan 2737 észak-koreai szökevényt (70 százalékuk nő) regisztráltak a dél-koreai hatóságok tavaly, s ezzel átlépte a 23 ezret azoknak a száma, akik a sztálinista berendezkedésű Északról Délre menekültek az 1950–53-as koreai háború óta. A legtöbben, 2927-en 2009-ben érkeztek Dél-Koreába. Akik eljutnak oda, és menedéket kérnek, az ország teljes jogú állampolgárává válnak, valamint a szöuli kormány anyagilag támogatja őket abban, hogy új életet kezdhessenek.

A dél-koreai országegyesítési minisztérium szintén szerdán adott tájékoztatást arról: erre az évre mintegy 465 millió dollárnak megfelelő összeget különített el arra a célra, hogy emberbaráti segélyt nyújtson Észak-Koreának. A pénz nagy részét rizsre és műtrágyára költik, illetve természeti katasztrófa esetén a szükséges egyéb árukra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.