Hírek
2024. Augusztus 14. 11:00, szerda | Helyi
MENTÉSI GYAKORLAT

A vízirendészek a társszervek bevonásával gyakorlatoztak Tiszafüreden. A bemutató során két csónak összeütközését szimulálták a Tisza-tavon, majd a vízbe esett, úszni nem tudó ember mentését mutatták be.
A Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság Kisköre Vízirendészeti Rendőrőrs vízből mentési gyakorlatot tartott a Tisza-tavi mentőcsoport, a Jász-Nagykun Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Kirendeltség, és az Országos Mentőszolgálat
bevonásával.
Ezekre a gyakorlatokra azért van szükség, hogy a szakemberek felkészülten, más szervezetekkel összehangolva tudják az életmentés során a saját feladataikat eredményesen végrehajtani.
Fontos cél a szabad idejüket a vízparton eltölteni szándékozó családok figyelmének felhívása a nyári időszakban, a természetes vizekben a fürdőzés, a vízi közlekedés, és vízi sportok veszélyeire. Emellett olyan tanácsok, ajánlások közvetítése, melyek betartásával elkerülhetők a balesetek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 10:17, csütörtök | Helyi
Kisteherautóval karambolozott egy autó Kunszentmártonnál
Összeütközött egy személygépkocsi és egy ruhaneműket szállító kisteherautó szerda délután a 45-ös számú főúton, Kunszentmárton és Szentes között.
2025. Szeptember 11. 08:57, csütörtök | Helyi
Letartóztatásba került az őt számonkérő apának életveszélyes fejsérülést okozó férfi
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt indítványozta egy 25 éves férfi letartóztatását.
2025. Szeptember 11. 06:00, csütörtök | Helyi
HAMAROSAN ÚJ KIÁLLÍTÁS ÉRKEZIK A MÚZEUMBA
Széchenyi után Munkácsy. Komoly kiállításokkal készül az év hátralévő részére a Györffy István Nagykun Múzeum. Amely egy tárlat erejéig megemlékezik Klebelsberg Kunóról és a karcagi közoktatás történetéről is.
2025. Szeptember 11. 06:00, csütörtök | Helyi
LAKHATATLANNÁ VÁLT A HÁZ A TŰZ MIATT
Óriási tűz pusztított Mezőtúron a Pacsirta utcában. A lángok az éjszaka kellős közepén csaptak fel.