Hírek
2025. Április 03. 06:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: karcag tv
MESEJÁTÉK A TALENTUM REFI SZÍNHÁZ ELŐADÁSÁBAN

A Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack című Benedek Elek mese történetét adták elő a napokban a Talentum Refi Színház tagjai.
A Karcagi Nagykun Református Általános Iskolában már évek óta hagyomány, hogy az iskolaelőkészítő foglalkozás zárásaként egy vidám mesével kedveskednek a pedagógusok.
Benedek Elek a nagy mesemondó egyik jól ismert darabjának története elevenedett meg a napokban a Karcagi Nagykun Református Általános Iskola pedagógusai által. Kicsik és nagyok egyaránt jól szórakoztak a műsor alatt. A részletekről az intézmény vezetőjét Földváriné Simon Ilona Annát kérdeztük.
Földváriné Simon Ilona Anna intézményvezető Karcagi Nagykun Református Általános Iskola és Talentum Óvoda
- A Refi Általános Iskola iskolaelőkészítő foglalkozásának záró alkalmán vagyunk. Ez a tizedik alkalom, és ezzel az előadással fogjuk az előkészítő sorozatot befejezni. Ilyenkor a tanító nénik mindig egy meglepetéssel készülnek. Tulajdonképpen a Refi Színháznak a tagjai készülnek egy kis műsorral. A műsoruknak a címe „A szóló szőlő, mosolygó alma, egy csengő barack” című népmese feldolgozás. A tanító nénik ezt fogják előadni. Nagyon készültek erre az előadásra. Megtörtént a szereposztás, a díszlet összeállítása. Erre az alkalomra hívtuk meg a foglalkozáson résztvevő gyerekeket, a testvéreiket, hozzátartozóikat, és természetesen a kedves szülőket.
Ahogy igazgatóasszony is említette, a pedagógusok kis társulata minden évben lelkesen készül erre az eseményre. Nem volt ez másképp ezúttal sem.
Kuruczné Disznós Ildikó pedagógus Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
- Kiválasztjuk a mesét, aztán pedig összeállítjuk a forgatókönyvet hozzá. Mindegyik kolléga magára ölti a kiválasztott karaktert. A díszlet összeállításánál mindig közreműködnek a szülők is. Most például egy a szalmabálát segítettek előteremteni. Bármilyen kérésünk van, akár egy -egy jelmez témában, azonnal rendelkezésünkre bocsátják a szülők. Egy elvarázsolt királyfinak a történetét állítottuk ma színpadra, akinek az volt a problémája, hogy sajnos egy gonosz boszorkány malaccá varázsolta. Akkor fog visszaváltozni királyfivá, hogyha valaki egyszer szólószövőt, mosolygó almát és csengő barackot kér tőle.
A pedagógus hozzátette a mese, meseolvasás hatással van a gyermek beszédfejlődésére, képzelőerejére, érzelmi gazdagodására egyaránt. Ezt az előadás is nagyon lekötötte a gyerekek figyelmét.
Kuruczné Disznós Ildikó pedagógus Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
- Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek ebben az életkorban is minél több mesével találkozzanak, hiszen a mese által gazdagodik a fantáziájuk, gyarapszik a szókincsük. Az ő életkoruknak a legfontosabb fejlesztési eszköze közel lehet a mese, ezért választottuk mi is ezt.
A gyerekek jókedvűen figyelték a cselekményeket. Az iskolaelőkészítő foglalkozásoknak ugyan vége van, de az intézmény vezetése egy gólyaprogramot is szeretne szervezni majd a beiratkozott gyerekek számára. Ennek megtervezése még folyamatban van, de várhatóan április hónapban fog megvalósulni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI
Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET
Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE
A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.
2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi
SNICCERREL RABOLT
A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.