Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2011. Augusztus 07. 07:41, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Meteor robbant a magyar légtérben

Meteor robbant a magyar légtérben

A Balaton térségében robbanhatott fel a péntek este Magyarország felett északkeleti irányban átsuhanó meteor; a detonációt kísérő villanást és hanghatást országszerte észlelték.

A meteor háromnegyed tíz körül érkezett a magyar légtérbe, s mintegy 3-4 másodperces izzás után darabokra hullott – a robbanás Nagykanizsától Enyingig is elhallatszott, a fényjelenséget pedig Debrecentől Sopronig észlelték. A Blikknek nyilatkozó szakértő, Ladányi Tamás csillagász szerint a meteor még a levegőben több darabra hullott, s elképzelhető, hogy törmelékei Magyarországon értek földet. Legutóbb 2010. február 28-án észleltek Magyarországon hasonló nagyságú és fényerősségű meteort – a hullócsillag átrepült az ország felett, s valahol Szlovákia területén semmisült meg.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: meteor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik