Hírek
2025. November 04. 07:45, kedd |
				Helyi				
Forrás: MTI
				
				Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
				Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
Az év tizedik hónapjáról készített elemzésben azt írták, a hónap középhőmérséklete országos átlagban 10,39 Celsius-fok volt, ami átlag közeli érték, mindössze 0,33 fokkal maradt el az 1991-2020-as évek átlagától.
Síkvidéken többnyire 10 és 11,5 fok között volt a havi átlaghőmérséklet, 10 fok alatti értékek a hegyvidékek mellett északkeleten fordultak elő nagyobb területen.
Hozzátették:
	az október is száraz hónap volt, a havi csapadék országos átlagban - az eddig beérkezett adatok alapján - 30,5 milliméter volt, ami 40 százalékkal maradt el az 1991-2020-as évek 50,9 milliméteres átlagától.
	A legkevesebb csapadék a Tiszántúlon hullott, többfelé a 15 millimétert sem érte el a havi csapadékösszeg, de a csapadékosabb hegyvidéki és nyugati tájakon is csak kisebb körzetekben mértek 50 millimétert meghaladó csapadékot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:47, kedd | Helyi
Bajnokok Ligája - A 4. fordulója programja: Liverpool-Real és PSG-Bayern
A Szoboszlai Dominiket és Kerkez Milost foglalkoztató Liverpool a Real Madridot fogadja kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójában.
2025. November 04. 07:36, kedd | Helyi
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 04. 06:00, kedd | Helyi
A HONVÉD-KADÉT PROGRAMMAL IS ISMERKEDHETTEK
Nyílt napot tartott a Szentannai Sámuel Református Gimnázium, amelyen a pályaválasztás előtt álló diákok és szüleik a honvéd-kadét programmal is ismerkedhettek.
2025. November 04. 06:00, kedd | Helyi
POZITÍV A TISZAI VÍZMÉRLEG
A rendelkezésre álló operatív vízrajzi adatokból a KÖTIVIZIG vízrajzi szakembereinek számításai szerint 2025 első kilenc hónapjában 210 millió köbméterrel kevesebb víz folyt ki az országból a Tiszán, mint ami befolyt.

