Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2023. Március 31. 11:50, péntek | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

MIÉRT DŐLÜNK BE?

MIÉRT DŐLÜNK BE?

Előadássorozat Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében az online csalások megelőzése érdekében.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya előadássorozattal kívánja felhívni a figyelmet az online térben elkövetett csalásokra. Az irányított beszélgetésre első alkalommal 2023. március 30-án Mezőtúron, a Művelődési Ház Jurta termében került sor, amelyen közel 100 - jellemzően szépkorú - érdeklődő hallhatott az elkövetők módszereiről. A szervezésben a Mezőtúri Közművelődési és Sport Közhasznú Nonprofit Kft. volt a kezdeményezők segítségére.

A Bűnmegelőzési Osztály vezetője, Vojter-Szabó Zita r. alezredes által vezetett beszélgetésen, Baranyiné Fodor Zsuzsa r. őrnagy és Koncz Ilona klinikai és pedagógiai szakpszichológus tolmácsolásában hallhattak a résztvevők az online vásárlások veszélyeiről, a bankok nevében telefonáló és a romantikus csalók módszereiről. Az előadók a közönség bevonásával igyekeztek választ találni arra, hogy „Miért dőlünk be?” csalóknak és hogyan tudjuk elkerülni azt, hogy áldozattá váljunk.

A hasonló bűncselekmények megelőzésével kapcsolatban ide kattintva, valamint itt, és itt, illetve a www.kiberpajzs.hu oldalon találnak több információt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 09:07, szerda | Helyi

Csütörtöktől harmadfokú hőségriasztás

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján harmadfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére július 30-tól.

2026. Július 28. 15:37, kedd | Helyi

Több mint húsz beavatkozás történt a szél miatt

A hétfői erős szél Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében is károkat okozott.

2026. Július 28. 10:14, kedd | Helyi

Továbbra is égnek a bálák Tiszasülynél

A tűzoltók szombat óta felügyelik a tüzet.

2026. Július 28. 10:12, kedd | Helyi

Hűtőszekrény égett egy karcagi lakásban

Kigyulladt egy hűtőszekrény hétfő este Karcagon, egy Varró utcai sorházi lakás előszobájában.