Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2018. Október 17. 12:35, szerda | Belföld
Forrás: mti

Mintegy ezer csomag adózatlan cigarettát foglalt le a NAV

Mintegy ezer csomag adózatlan cigarettát foglalt le a NAV

Mintegy ezer csomag adózatlan cigarettát rejtegetett egy szociális otthonban és lakóhelyén két dolgozó, az illegális dohánytermékeket lefoglalták - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a hivatal munkatársai egy közép-magyarországi szociális otthon két alkalmazottját ellenőrizték, öltözőszekrényükben és lakhelyükön mintegy ezer csomag adózatlan cigarettát találtak. A dohánytermék legnagyobb részét a baromfiudvar hordóiban tárolták.

A NAV a dolgozók lakóhelyét a munkahelyükön végzett ellenőrzés alatt is megfigyelés alatt tartotta, nehogy eltűnjenek a bizonyítékok. A pénzügyőrök költségvetési csalás miatt büntető feljelentést tesznek, a bírság kétmillió forint is lehet - írta a NAV.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.

2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld

Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány

A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.