Hírek
2021. Augusztus 17. 17:02, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Nagy mennyiségben termesztette a marihuánát otthonában
A hódmezővásárhelyi rendőrök befejezték a nyomozást egy helybeli férfival szemben, aki otthonában nagy mennyiségben marihuánát termesztett.
Az egyenruhások 2020. augusztus 6-án délután Hódmezővásárhely belterületén igazoltatták a 45 éves férfit, aki egy Audi típusú személygépkocsit vezetett. Az intézkedés során a sofőr zavartan viselkedett aki a rendőrök kérdésre elismerte, hogy a vezetés megkezdése elött kábítószert fogyasztott. A vezetői engedélyét a helyszínen bevonták, majd mintavételre előállították – közölte a rendőrség.
A sofőr szervezetében a speed és a met fogyasztásából származó amfetamin, és metamfetamin voltak kimutathatók, amelyek együttes jelenléte a gépjármű vezetésben hátrányosan befolyásolta.
A rendőrök továbbá megállapították, hogy a férfi lakóhelyén megtartott szemle során 58 tő különböző fejlettségi szakaszban lévő marihuána növényt termesztett, amelyekhez szükséges villamosáramot szabálytalanul vételezte, ezzel mintegy negyedmilliós kárt okozott.
A férfit gyanúsítottként kihallgatták kábítószer-birtoklása bűntett, bódult állapotban történt járművezetés vétség és kisebb értékre elkövetett lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.
Az eljárás iratait a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztályának munkatársai a napokan megküldték vádemelési javaslattal, az illetékes ügyészség részére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
