Hírek
2017. Április 23. 09:04, vasárnap | Helyi
Nagykun diákok sportversenye
Az idén huszonötödik alkalommal megrendezett Nagykun Diák Sportviadalra nyolc iskolából mintegy félezer diákot neveztek a testnevelők.
Közel száz éves hagyományt tartanak életben azok a Nagykun települések, amelyek diákjai rendszeresen összemérik sportos képességüket, ügyességüket. Mindenki büszke lehet, aki részese a Nagykun Diák Sportviadalnak és továbbviszi a régi szokásokat - köszöntötte a háromnapos verseny eredményhirdetésén a résztvevőket Fazekas Sándor.
A földművelésügyi miniszter a kisújszállási Móricz Zsigmond Református Gimnázium egykori tanulójaként emlékezett vissza, hogy a kétévente rendezett sportviadal mindig is az összefogás, az egymásért való kiállás, a fair play terepe volt. De nem csak a Nagykun Diák Sportviadal negyed százados jubileumát ünnepeljük ebben az évben – fogalmazott, hanem a reformáció 500 éves évfordulóját és azt is, hogy 300 éve települt újjá Kisújszállás.
Az idén huszonötödik alkalommal megrendezett Nagykun Diák Sportviadalra nyolc iskolából mintegy félezer diákot neveztek a testnevelők. A jelentős létszám és a versenyeredmények bizonyítják, hogy a Nagykun iskolák diákjaiban él a versenyszellem, a sport szeretete – fogalmazott Fazekas Sándor, aki a legeredményesebb diákoknak különdíjat adott át.
FM Sajtóiroda
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 06:00, csütörtök | Helyi
MINISZTERI ELISMERÉS
Miniszteri elismerő oklevelet vehetett át a Kulturális és Innovációs Minisztériumtól a Karcagi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola vezetője a Magyar Kultúra Napja alkalmából rendezett vármegyei ünnepségen.
2026. Február 05. 06:00, csütörtök | Helyi
SZÁMOS PROGRAM VÁR A KUTHEN UTCAI ÓVODÁSOKRA
A Kuthen utcai óvodában is a télhez kapcsolódó kézműves foglalkozásokkal töltik el az időt a gyerekek, de sokat vannak a szabadban is.
2026. Február 05. 06:00, csütörtök | Helyi
RANGOS ELISMERÉSBEN RÉSZESÜLT HANGYÁSI TIBORNÉ
Városunkban idén is átadásra kerültek a legrangosabb kulturális elismerések.
2026. Február 05. 06:00, csütörtök | Helyi
NÉGY ÚJABB DROGDÍLERT KAPCSOLTAK LE
A Tiszafüredi Járási Ügyészség kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta 4 férfi letartóztatását.

