Hírek
2025. December 10. 07:12, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
A miniszter köszöntőjében felidézte: 2011 óta, immár 14 éve minden évben megnyílik a költségvetésben az a lehetőség, hogy a kormány rendkívüli esetben támogatást nyújtson az önkormányzatoknak.
Azoknak az önkormányzatoknak, amelyek önhibájukon kívül valamely természeti katasztrófa vagy csapás következtében kárt szenvedtek, illetve azoknak, amelyek a jövőbeni csapások megelőzése érdekében beruházásokat akarnak végezni - ismertette.
A miniszter közlése szerint általában évente mintegy ötmilliárd forintot tud a költségvetés erre a célra áldozni, ami szerencsés esetben elegendő, de van, amikor pótolni kell az összeget.
Idén már csaknem négymilliárd forint összegben ítéltek meg támogatást kárelhárításra vagy kármegelőzésre - mondta Navracsics Tibor. Hozzátette: a mostani alkalommal 22 önkormányzat összegen 521 forint értékben kap támogatást a kormánytól, ennek az összegnek mintegy felét, 200 millió forintot Budapest főváros kapja.
A miniszter kiemelte: az önkormányzatok minden helyzetben számíthatnak a kormányra, hiszen közös célt szolgálnak, a közjó érdekében, a polgárok életét és biztonságát szolgálva végzik munkájukat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 09. 11:00, vasárnap | Belföld
Energiatakarékosság - VOSZ: a magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra csúcsidei megtakarítást ért el
A magyar vállalkozások összefogása több mint 145 000 kilowattóra (kWh) csúcsidei megtakarítást ért el, köszönhetően olyan intézkedésnek, mint a klímahasználat csökkentése
2026. Augusztus 09. 05:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Baka András elfogadta a felkérést
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András - közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Augusztus 08. 09:45, szombat | Belföld
KSH: júliusban 1,2 százalékra csökkent az infláció
Júliusban a fogyasztói árak átlagosan 1,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat, júniushoz képest pedig 0,1 százalékkal csökkentek - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Augusztus 08. 06:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: a 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot
A 6000 milliárd forint európai uniós forrás át fogja alakítani Magyarországot - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.
