Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2025. Március 07. 06:00, péntek | Helyi
Forrás: karcag tv

NEHÉZ DOLGA VOLT A ZSŰRINEK

NEHÉZ DOLGA VOLT A ZSŰRINEK

Kihirdették a Kunszövetség Egyesület által kiírt Kis- és Nagykunságból származó huszárok felkutatására és bemutatására irányuló pályázat eredményeit.

A zsűrinek nehéz dolga volt, hiszen 25 rajzpályázat és 6 esszépályázat érkezett be.

A Kunszövetség egy olyan civil szervezet, civil kezdeményezés, amely a Kis- és Nagykunság településeinek múltőrző közösségét hivatott egybefűzni. A szövetség célja, hogy az önazonosságtudat, az identitástudat erősítésével, a kun néptörténet, népiségtörténet egyes aspektusait erősítse a lakosságon belül. A Kunszövetség pályázatok révén a fiatalokat is igyekszik megszólítani.

Dr. Pintér Zoltán Árpád a pályázat ötletgazdája, a Szakmai Tanácsadó Testület tagja
- Egy olyan pályázat az eredményhirdetésén vagyunk, amely az általános iskolás korosztály számára rajzpályázat formájában, a középiskolás korosztály számára pedig esszépályázat formájában a huszárkultúra, tehát a könnyűlovas katonakultúra kunsági hagyományait volt hivatott feleleveníteni. Elsősorban a Kis-és Nagykunságban élő, onnan elszármazott, híressé vált huszárok emlékének átörökítése volt a cél. Nagy örömünkre szolgál a Kunszövetség tagjaiként, hogy nagyon komoly megmozdulás történt a pályázatunk felhívását követően. 25 rajzpályázat érkezett be, illetve 6 esszépályázat középiskolás kategóriában, amely egyébként nehéz helyzetbe állította a bírálatot végző zsűrit is. Tulajdonképpen minden pályázat a maga módján kimondottan komoly értéket képvisel, mégis nyilván valamilyen módon rangsorolni kellett ezeket. Ahogy a következőkben is majd látni lehet, az eredményhirdetésre számos fiatal érkezett el hozzánk, és bízunk benne, hogy mindannyian elégedetten távoznak. Mi mindenképpen nagyon büszkék vagyunk rájuk, hogy foglalkoznak a kun nép történetével, a kunság eredetével, és bízunk benne, hogy a jövőben is minden más olyan kezdeményezésünkre, amely e témában vagy e téma területén kerül kiírásra, legalább ilyen nagy érdeklődés mutatkozik.

Az eredményhirdetésen a Kunszövetség Egyesület képviseletében Pandur Zoltánné köszöntötte a pályázókat, a felkészítő pedagógusokat, az intézmények vezetőjét, a szülőket, a felügyelőbizottság tagjait, valamint a szakmai tanácsadó testület jelen lévő tagjait. Ezt követően Dr. Pintér Zoltán Árpád, a pályázat ötletgazdája köszöntötte a diákokat és a megjelenteket.

Az általános iskolák felső tagozatos tanulói számára kiírt rajzpályázaton 1. helyezett lett Balogh Lili (Kunhegyesi Református Általános Iskola), a 2. helyen Dienes Krisztián (Kunhegyesi Református Általános Iskola), a 3. helyen Farkas Noémi (Túrkevei Kaszap Nagy István Református Általános Iskola) végzett. Különdíjat kapott Sara Hanna, a Szabadszállási Petőfi Sándor Általános Iskola tanulója.

A középiskolás tanulók számára meghirdetett esszépályázaton 1. helyezett lett Farkas Noémi (Kisújszállási Illéssy Sándor Technikum és Szakképző Iskola), a 2. helyen György Dávid (Karcagi Nagykun Református Gimnázium) és Ökrös Bercel (Karcagi Nagykun Református Gimnázium), a 3. helyen Kovács Péter (Karcagi Nagykun Református Gimnázium) végzett. Különdíjat kapott Kanalas Jázmin, a Karcagi Varró István Technikum, Szakiskola és Kollégium tanulója, valamint Szabó Sebestyén, a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium diákja. Gratulálunk minden díjazottnak.

Címkék: Karcag, Kunszövetség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET

Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE

A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI

Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.

2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi

SNICCERREL RABOLT

A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.