Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2012. Február 15. 07:45, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu

Nem akarja megváltoztatni az adórendszert az IMF

Nem akarja megváltoztatni az adórendszert az IMF

Nem feltétele az egykulcsos adó megszüntetése a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) folytatott hiteltárgyalásaink megkezdésének – értesült a Magyar Nemzet a szervezethez közel álló forrásokból.

A lap úgy tudja, az IMF csak annyit kér a kormánytól, hogy adja meg a lehetőséget minden állampolgára számára a „méltó és megfelelő bérezésre”, így legyen aktívabb a kispénzűek keresetének kiegészítésében.

A Magyar Nemzet információi szerint az IMF szakértői egyetértenek abban, hogy hazánknak bőven elegendő lenne a következő három évben egy kilencmilliárd eurós hitelmegállapodás. A befektetők megnyugtatása miatt lehet szükség egy nagyobb csomagra, de a nemzetközi pénzügyi intézet a készenléti hitelmegállapodás összegét tekintve nyitott – amit a kormány kér, meg is kapja majd.

A tárgyalások majd akkor kezdődnek, ha az Európai Unió és a magyar kormány tisztázza a politikai kérdéseket – írja a szerdai Magyar Nemzet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.