Hírek
2018. Június 08. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Nem jogerősen hét évre ítélték a csecsemője megölésével vádolt nőt
Hét év börtönbüntetésre ítélte a csecsemője megölésével vádolt fertőendrédi nőt a Győri Törvényszék csütörtökön. A halált okozó testi sértés miatt kiszabott ítélet nem jogerős
- olvasható a törvényszéknek az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A történteket felidézve azt írták: a vádlott második gyermeke 2016 februárjában született Svájcban. A nő gyermekével az év júliusában költözött élettársához Fertőendrédre. Gyakran fogyasztott alkoholt, alkoholos befolyásoltság alatt többször volt türelmetlen a gyermekkel, különösen a sírása zavarta. 2016 októberében reggeltől estig egyedül volt otthon, és több nyugtatót vett be. Délután a gyermek etetés közben sírni kezdett, ezért a 7 hónapos csecsemő fejét többször megütötte, és nagy erővel, hosszan rázta a kisgyermeket, aki röviddel ezután meghalt. A vádlott a halott gyermeket az ágy melletti szőnyegen hasra fektette, ebben az állapotban találta meg hazaérkező élettársa, aki azonnal mentőt hívott. A mentők megkezdték a csecsemő újraélesztését, de nem tudtak rajta segíteni.
A csecsemő halálának közvetlen oka diffúz agyzúzódás, súlyos agyvizenyő kialakulása volt.
A szakértői vélemény alapján a nő gyógyszerek miatti tompultsága nem volt olyan fokú, hogy ne ismerje fel tette következményeit, az ítélet indoklása szerint ezért bűnössége megállapítható volt a halált okozó testi sértésben.
Az ítélet nem jogerős, mivel a vádlott és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld
Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik
Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.
