Hírek
2017. December 27. 05:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Nem kötelező, de a boltok általában visszaveszik a hibátlan árut
Bár törvény szerint nem lenne kötelező, a boltok általában visszaveszik a hibátlan árut, ha még megvan a számla - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára az M1 Híradójának kedden.
Elmondta: a boltok a kialakult gyakorlat szerint akkor vesznek vissza hibátlan árut, ha megvan a vásárlást igazoló számla, és nem sérült a termék.
Abban az esetben, ha az áru hibás, sérült, az eladó nem mérlegelhet, kötelező visszavennie blokk ellenében a terméket, és azt ki kell cserélnie, de a vevő a készpénzes kifizetést is választhatja.
Az M1 Híradója szerint a nagyobb üzletekben karácsony és szilveszter között jelentősen megnő a forgalom, ezért az ügyfélszolgálatokon megerősített ügyeletet tartanak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
