Hírek
2016. Április 08. 08:41, péntek | Helyi
Nem mindennapi látvány
Alpinisták dolgoznak a Református templomnál
Fel van állványozva a református templom főbejárata. Milyen munkák zajlanak?- kérdeztük Szentesi Lajos főgondoktól.
A Karcagi Református Egyházközség Presbitériuma pályázatot nyújtott be 2015-ben az EMMI-hez. A sikeres pályázat után idén márciusban megkezdtük a templom részleges felújítását, ami azt jelenti, hogy kizárólag csak a toronyépület külső homlokzat felújítása fog elkészülni. A torony csúcsától a teljes földszintig a vakolat szükség szerinti javítása és meszelése fog megtörténni.
A JNSZ Megyei Kormányhivatal Örökségvédelmi Hivatala ellenőrzése mellett végezzük. A munkák elkezdődtek, fel van állványozva. Ahol nem lehet állványozni, ott alpinisták fognak dolgozni.
Ahol kell, ott kijavítjuk az esőcsatornát is. Magának a templom külső vakolása és meszelése egy későbbi pályázatból szeretnénk felújítani. A főbejárat melletti két kör és a két oldalsó hosszú ablak cseréje fog a mostani pályázatból megvalósulni - tudtuk meg a főgondoktól.

Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi
KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT
Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.
2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi
ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ
Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.
2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi
MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON
A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.









