Városlista
2026. május 31, vasárnap - Angéla

Hírek

2019. November 08. 07:12, péntek | Belföld
Forrás: mti

Nem tervezi a kata drágítását a kormány

Nem tervezi a kata drágítását a kormány

A kormány nem tervezi a kisadózó vállalkozók tételes adójának (kata) drágítását - közölte a Pénzügyminisztérium csütörtökön a sajtóban megjelent hírekre reagálva.

A közlemény szerint az ágazati szereplők és ellenőrzési tapasztalatok hívták fel a kormány figyelmét a katát érintő visszaélésekre, ezért az adóhivatal a tisztességes vállalkozók védelme érdekében fokozottabb ellenőrzésbe kezd.

A Pénzügyminisztérium a közleményben felidézte, a kormány azért vezette be az alacsony adójú kisadózó vállalkozások tételes adóját 2013-ban, hogy a kisebb vállalkozásokat segítse.

Az ágazati szereplők észrevételei szerint egyes nagyobb cégek kijátsszák a szabályokat, és visszaélésszerűen alkalmazzák a katát, vállalkozói státuszba kényszerítve az alkalmazottaikat. Ez hátrányt okoz a munkavállalóknak, ugyanis kisebb ellátásra szereznek jogosultságot, míg az őket illegálisan katásként alkalmazó nagyvállalat torzítja a piaci versenyt, és sérti a tisztességes szereplők érdekeit is - írja a szaktárca közleményében.

A kata jelenleg Magyarország legnépszerűbb és legkedvezőbb adófajtája, amelynek előnyeit a kormány a jövőben is meg kívánja védeni - hangsúlyozza a Pénzügyminisztérium.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P

2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld

Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára

Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.