Hírek
2013. Február 12. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nemcsak a túlsúlyos, a túl sovány gyerekekre is oda kellene figyelni
Manapság leginkább a gyermek-és felnőttkori elhízási járványra összepontosítanak az orvosok, s gyakran elkerüli figyelmüket az, hogyha egy gyermek túl sovány. Ez a probléma ugyanúgy súlyos szövődményeket vonhat maga után, viszont tünetei nem olyan feltűnőek, mint az elhízás esetében - hívja fel a figyelmet egy angol tanulmány, amelyről a BBC számol be.
Ennek megállapítására a University College London munkatársai 177 gyermekorvost kérdeztek meg, s megállapították, hogy a gyermekkori elhízáshoz képest a kóros soványság diagnosztizálására való ismereteik hiányosak. A legtöbb gyermekorvos azonban már kezelt étkezési rendellenességgel küzdő gyereket.
Dr. Lee Hudson, a tanulmány szerzője, a Gyermekegészségügyi Intézet vezetője elmondta, a kóros soványság egyik kiváltó oka lehet egy-egy gyermekkori betegség.
A telefonos interjú keretében a megkérdezett gyermekorvosokat arról kérdezték, hogyan azonosítanák gyermekeknél a kóros soványságot, és milyen klinikai vizsgálatokat végeznének el a súlyosság megállapítására, valamint milyen kezelést dolgoznának ki a betegség kezelésére, hogy megelőzzék az életveszélyes szövődményeket.
Mindössze a megkérdezettek fele mondta azt, hogy a BMI, vagyis testtömeg-index mérést használná. Összességében azt állapították meg, hogy az orvosoknak nemcsak az elhízás megelőzésére és kezelésére, de a túlzott soványság felismerésére és gyógyítására is fel kéne készülniük.
A túl soványak hajlamosak a diabétesz kialakulására, emellett nőknél felnőtt korban vetélés, a tüdőbetegségeket okozhat, férfiaknál pedig meddőséget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 17. 07:19, kedd | Életmód
OH: február 19-ig lehet jelentkezni a középiskolákba
Február 19-ig lehet jelentkezni a középfokú intézményekbe - közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn az MTI-vel.
2026. Február 14. 14:00, szombat | Életmód
A Quimby új dalokkal készül márciusi jubileumi koncertjére
2026. Február 14. 10:00, szombat | Életmód
Nagy Dankó Turné 2026 címmel országjáró koncertsorozatot indít a Dankó Rádió
Idén is útjára indul a magyar zene rádiójának országjáró koncertsorozata, a Dankó Klub.
2026. Február 13. 15:00, péntek | Életmód
KSH: januárban a fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal nőttek
2026. januárban a fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Egy hónap alatt átlagosan 0,3 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak
