Városlista
2025. október 30, csütörtök - Alfonz

Hírek

2018. December 31. 12:04, hétfő | Belföld
Forrás: MTI/fotó:MTI/Mohai Balázs

Nincs olyan pirotechnikai termék, amit kézből kell lőni

Nincs olyan pirotechnikai termék, amit kézből kell lőni

Nincs olyan pirotechnikai termék, amit kézből kell lőni - hívta fel a figyelmet Tóth Ferenc, a NUVU Kft. ügyvezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.

Minden pirotechnikai eszközre igaz, hogy a terméket indításakor nem szabad kézbe fogni. Azokat a földről, rögzítve kell kilőni.

Elmondta, a tűzijátékok közül az 1-es és a 2-es osztályba sorolt pirotechnikai eszközöket magánterületen bármikor lehet használni. Szilveszterkor közterületen is lehet tűzijátékozni és a 3-as kategóriába sorolt pirotechnikai eszközök is használhatók.

Petárdázni viszont semmikor sem lehet. Ennek több oka van, egyrészt hogy a petárda egy veszélyes eszköz. Tipikusan sérülést okoz például, amikor egyszerre több petárdát próbálnak meggyújtani.

A petárda az egész Európai Unióban tiltott, így azt jellemzően harmadik országból csempészik be - mondta a kft. ügyvezetője.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját