Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2018. December 27. 18:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nyolc mázsa jelöletlen zöldséget és gyümölcsöt találtak Csongrádban

Nyolc mázsa jelöletlen zöldséget és gyümölcsöt találtak Csongrádban

Több mint nyolc mázsa jelöletlen zöldséget és a gyümölcsöt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy Csongrád megyei piacon

- tájékoztatta a NAV megyei adó- és vámigazgatóságának sajtóreferense csütörtökön az MTI-t. Némedi-Varga Éva közölte: a NAV munkatársai próbavásárlást tartottak egy teherautóból almát, fejes káposztát, karfiolt, sárgarépát, petrezselymet és körtét árusító férfinél egy Csongrád megyei piacon. A próbavásárláson az ellenőrök sem számlát, sem nyugtát nem kaptak. Kiderült az is, hogy az értékesítést végző férfinél pénztárgép és számla-, illetve nyugtatömb sem volt.

A kormányhivatal szakemberei megállapították, hogy a 44 rekesz, összesen 810 kilogramm zöldség és gyümölcs jelöletlen, így kockázatosnak minősítették a szállítmányt, zár alá vették, és elrendelték az áru megsemmisítését.

Az emberi fogyasztásra alkalmatlan zöldséget és gyümölcsöt a pénzügyőrök átadták a Szegedi Vadasparknak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.