Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2020. Június 03. 10:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Online térben népszerűsíti a tejfogyasztást a Tej Terméktanács

Online térben népszerűsíti a tejfogyasztást a Tej Terméktanács

Idén rendhagyó módon, a koronavírus-járvány miatt a digitális térben rendezi meg a Tej Terméktanács hagyományos, tej világnapi, fogyasztást ösztönző programját - közölte a terméktanács az MTI-vel.

(Az ENSZ Mezőgazdasági és Élelmezési Világszervezete (FAO) június 1-jét jelölte meg a Tej világnapjának.)

Közleményük szerint a tej és tejtermékek ünneplésének alkalmából a szervezet újító megoldással, Tejszív 11-es rangadó címmel szerdán online focibajnokságra hívja ki az országot a jatek.tejsziv.hu oldalon, amelyen a gyerekeket és felnőtteket virtuális tizenegyes lövő versenyre várják. A legjobbak Xboxot nyerhetnek, de csütörtökön kisorsolnak több focilabdát és egyéb nyereménytárgyakat is - tették hozzá.

Emellett készülnek játékokkal, tejtermékkel főző sztárszakácsokkal és más közismert személyekkel, népszerű influenszerekkel.

Kitértek arra is, hogy 2018-ban az egy főre jutó tejfogyasztás az Európai Unióban 57 liter volt, Magyarországon 54,6 litert tett ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld

Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója

A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.