Városlista
2025. október 15, szerda - Teréz

Hírek

2024. December 04. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor szerint mi vagyunk a migrációpárti Brüsszel ellenzéke

Orbán Viktor szerint mi vagyunk a migrációpárti Brüsszel ellenzéke

A migrációpárti Brüsszel ellenzékének nevezte a kormányoldalt Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-videójában.

A kormányfő a Fidesz keddi elnökségi üléséről számolt be, amelyen - mint mondta - "harctéri jelentést" hallgathattak meg a "Brüsszelben küzdő" kormánypárti európai parlamenti képviselőktől.

Hangsúlyozta: Brüsszel hazugságkampányt indított Magyarország ellen a migrációról, azt állítva, hogy ők nem kötelezik Magyarországot az illegális migránsok befogadására.
Ezt "szemenszedett hazugságnak" nevezte, és hozzátette: Magyarország a migrációs paktumra azért mond nemet, mert kötelezővé teszi a migránsok beengedését, és a migránsgettók létrehozását, ezzel szétzúzva a teljes magyar határvédelmi rendszert.

Jelezte:

eddig 2 milliárd eurót költöttünk határvédelemre, ezért "kitüntetést érdemlünk, nem pedig büntetést".
Kiemelte, a migráció az a kérdés, ahol elég egyszer hibázni: ahol gyenge kormányok, gyenge vezetői beengedték a migránsokat, onnan soha többé nem tudják kirakni őket.

"Mi ezt nem engedjük, mi vagyunk a migrációpárti Brüsszel ellenzéke. Eddig is így volt, ezután is így lesz, hiába jelölnek ki helytartót, küldenek ránk bábkormányt, nem fogunk engedni" - jelentette ki Orbán Viktor, miközben a videóban Magyar Péterről, a Tisza Párt vezetőjéről mutattak képeket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.