Hírek
2019. Július 29. 18:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Országos élelmiszerfogyasztási felmérést végez a Nébih
A magyar élelmiszerfogyasztási szokásokról készít felmérést mintegy 2700 személy bevonásával a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), amelyre további érdeklődők, elsősorban 18 év alattiak jelentkezését várják
- közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel. A hivatal közleménye szerint a kutatással képet kapnak arról, hogy a magyarok jellemzően milyen és mennyi élelmiszert fogyasztanak. Ezen adatok ugyanis elengedhetetlenül fontosak az élelmiszerekkel bevitt káros anyagok egészségkockázatának becsléséhez.
A felmérés 1 és 74 év közötti lakosok bevonásával zajlik. A program részeként a résztvevőket két alkalommal az előző napon elfogyasztott ételekről, italokról és étrend-kiegészítő termékekről kérdezik a Nébih által megbízott dietetikus szakemberek.
A kutatásban mintegy 1600, 18 év alatti gyermek élelmiszerfogyasztási adataira is szükség van, hisz ők a felnőtteknél érzékenyebbek lehetnek a különböző élelmiszerekben előforduló kémiai szennyezőanyagokra.
Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) EU Menu – Mi van terítéken Európában? – nemzetközi projektjének részeként megvalósuló kutatásában az Európai Unió több tagországa részt vesz, így a hazai eredményeken túl, összehasonlítható fogyasztási adatok is rendelkezésre állhatnak majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 27. 15:00, hétfő | Belföld
A tejpiaci válság kezelésére kamattámogatást hirdetett az agrágminiszter
2026. Július 27. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Nagydíj - Kapitány István: a Forma-1 autóiban ott lesz a magyar mérnökök tudása is
2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld
Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki
Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld
OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament
A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.
