Hírek
2021. Május 23. 11:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Összehangolt akcióban csaptak le a drogbandára - VIDEÓ

Folytatódott a nyugat-magyarországi kábítószer-terjesztők elfogása.
Kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmények miatt négy szombathelyi lakossal szemben folytat büntetőeljárást a rendőrség.
A nyomozók a felderítő munka során megállapították, hogy a 25 éves T. Balázs és társai 2021 eleje óta „speed” típusú amfetamint értékesítettek huszonéves fiataloknak Szombathelyen, az Olad és a Derkovits lakótelepeken – közölte a rendőrség.
A Készenléti Rendőrség műveleti egységei, a KR NNI nyomozói és a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai május 22-én összehangolt akció keretében 10 helyszínen hajtottak végre rendőri intézkedéseket, elfogásokat és kutatásokat.
A gyanúsítottak ingatlanjaiban kábítószergyanús anyagokat, a terjesztéshez használt fóliatasakokat, digitális mérleget foglaltak le bizonyítékként. Két gyanúsított ingatlanjában marihuána-ültetvényt is felszámoltak a nyomozók.
A rendőrség vizsgálja, hogy az akció során elfogott kábítószer-kereskedők beszerzési forrása összefüggésbe hozható -e az egy hónappal ezelőtt Sopronban végrehajtott rendőrségi művelet során felszámolt bűnszervezettel.
A nyomozók a kilenc gyanúsított közül négy esetében állapította meg a kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 11:19, hétfő | Belföld
Másodfokú hőségriasztás hétfőtől: csak átmeneti a hétvégi enyhülés
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet előrejelzése alapján június 30. (hétfő) 00.00 órától július 4. (péntek) 24.00 óráig másodfokú hőségriasztást rendel el Magyarország teljes területére.
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít
A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít
2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban
Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.