Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2017. Augusztus 24. 13:18, csütörtök | Sport
Forrás: mti

Öt márka 16 versenyzője indul a Hungaroringen a kamion Eb-n

Öt márka 16 versenyzője indul a Hungaroringen a kamion Eb-n

A tavalyihoz képest több, öt márka 16 versenyzője áll rajthoz a gyorsasági kamion Európa-bajnokság hétvégi fordulóján a Hungaroringen, ahol a kétszeres Eb-győztes Kiss Norbert futamgyőzelmekért száll harcba.

A csütörtöki sajtótájékoztatón Őry Tamás, a szervező Truck Race Promotion Kft. ügyvezető igazgatója emlékeztetett rá, hogy 25 év szünet után, 2015-ben hozták vissza Magyarországra a kamionversenyzést, amelyet így "szinte a nulláról" kellett felépíteniük.

"Az a célunk, hogy tíz éven belül a Hungaroring a gyorsasági kamionsport legendás pályája legyen, ehhez az is a segítségünkre lehet, ha a következő években a pálya infrastruktúrája megújul majd" - mondta Őry. Hozzátette: a kamion Eb kísérő sorozatában, a Blancpain GT-ben 8 márka 31 versenyzője lesz ott a rajtrácson.

"Természetesen az eddig megszokottakhoz hasonlóan ezúttal is számtalan kísérő programmal készülünk a családok, a kisgyermekek, a fiatalok és a felnőttek számára is, a könnyebb megközelíthetőség érdekében pedig ingyenes buszjáratokat indítunk a hétvégén az Árpád-hídtól és a gödöllői HÉV-megállótól" - közölte az ügyvezető igazgató.

Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója arról beszélt, hogy a különböző sorozatok megjelenésével a mogyoródi pálya vezetősége azt a tévhitet szeretné eloszlatni, miszerint itt csak Forma-1-es futamot rendeznek.

"Sokat kellett küzdenünk, egyeztetnünk és néha vitáznunk, amikor 2015-ben visszatért hozzánk a kamion Eb mezőnye, de megküzdöttünk azért, hogy mára ez az esemény legyen a harmadik leglátogatottabb versenyhétvége a Hungaroringen" - mondta Gyulay Zsolt, majd úgy folytatta: a tavaly újraaszfaltozott pályát a korábbi előzetes félelmekkel ellentétben nem teszik tönkre a kamionok, a Truck Race Promotion Kft.-vel közösen zajló szervezés pedig a harmadik alkalommal már "olajozottabban" működik, mint az első évben.

Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) elnöke három lényeges pontra hívta fel a figyelmet.

"Egyrészt a kamionsport legmagasabb szintje az Eb, másrészt több magyar érdekeltség is van a mezőnyben, hiszen Kiss Norbert mellett egy magyar csapat is indul a versenyen, igaz, nem hazai pilótával" - mondta az MNASZ elnöke, aki arra is kitért, hogy a pályán és azon kívül zajló számtalan eseménnyel a kilátogató nézők "különleges kiszolgálást" kapnak ezen a hétvégén.

Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar pilótája szerint komoly esélyük van a futamgyőzelmekre, mert műszakilag és minden más szempontból is nyerésre alkalmas a versenykamion és a csapat.

"Előrébb járunk, mint ahogyan előzetesen reméltük. Másodikak vagyunk az összetettben, az év elején nem gondoltam volna, hogy a Hungaroringre már így érkezünk" - mondta a 32 éves szombathelyi pilóta, aki nagy küzdelmet vár, de elérhetőnek tartja az első rajthelyek megszerzését az időmérő edzéseken, s mind a szombati, mind a vasárnapi első futamot meg akarja nyerni.

Csütörtökön (ma) délután 16 órakor 16 versenykamion és 19, a Blancpain GT-sorozatban induló luxus sportautó hajt rendőri felvezetéssel a Hungaroringről az 56-osok terére, ahol ingyenes közönségtalálkozót rendeznek az érdeklődőknek, szurkolóknak.

A kamion Eb versenyhétvégéje szombaton reggel kezdődik. Az időmérő edzést 11.25 órától rendezik, majd az első futamra 14.00, a másodikra pedig 17.20 órakor kerül sor. Vasárnap 9.55 órakor lesz a kamionok időmérő edzése, a hétvége harmadik futama 13.05 órakor, a negyedik, utolsó verseny pedig 16 órakor rajtol el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport

Spanyol Király Kupa - Hosszabbítás után győzte le a Barcelona a Real Madridot

A Barcelona nyerte a labdarúgó Spanyol Király Kupáját, amelynek szombati fináléjában hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a Real Madridot. A katalánok fennállásuk során a 32. alkalommal hódították el a trófeát.

2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport

Öttusa vk - Gulyás Michelle aranyérmes

Gulyás Michelle kiegyensúlyozott, magas szintű versenyzéssel aranyérmet nyert az öttusázók budapesti világkupaviadalán. Bauer Blanka ötödik, Guzi Blanka nyolcadik, Eszes Noémi 12., Mészáros Emma 13. lett.

2025. Április 25. 18:45, péntek | Sport

Dobogós évkezdés a Red Bull Ringen!

Végre elindult az idei szezon is, erős év elé néznek a Kermor Motorsport versenyzői. Histo Cup szezonnyitó verseny 2025.

2025. Április 25. 18:39, péntek | Sport

Beni és Ákos a Slovak Karting Centerben

A CEE második fordulóján Vida Beni és Madaras Ákos képviselte a Kermor Motorsportot.