Hírek
2015. Május 29. 07:17, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Ötmilliárd forintos pénzmosást fedett fel a NAV
Csaknem ötmilliárd forint értékű, kábítószer-kereskedelemből és dohánycsempészetből származó pénz eredetét akarta eltüntetni az a nemzetközi bűnszervezet, amelynek kilenc tagját Magyarországon fogták el.
Csaknem ötmilliárd forint értékű, kábítószer-kereskedelemből és dohánycsempészetből származó pénz eredetét akarta eltüntetni az a nemzetközi bűnszervezet, amelynek kilenc tagját Magyarországon fogták el és vették őrizetbe a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), valamint az Egyesült Államok rendőrségének együttműködésével - hangzott el az M1 aktuális csatorna csütörtök esti Híradójában.
Közölték: a nemzetközi bűnszervezet tagjai a gyanú szerint dél-amerikai kábítószer-kereskedők és cigarettacsempészek pénzét, csaknem ötmilliárd forint értékű valuta, főleg dollár és euró eredetét akarták eltüntetni. Főként szlovákiai bankokba nagy összegű készpénzt fizettek be, amelyet néhány napos pihentetés után kínai és vietnami vállalkozóknak utaltak tovább.
A NAV bevetési főigazgatósága az Egyesült Államok rendőrségével együttműködve a héten kilenc embert vett őrizetbe, közülük hét magyar, egy horvát és egy egyiptomi állampolgár volt. A Fővárosi Főügyészség azt közölte az M1-gyel, hogy a kilenc gyanúsított előzetes letartóztatásban van, de fellebbeztek a döntés ellen.
Több más gyanúsított szabadlábon védekezik, egy külföldit még keresnek - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
