Városlista
2025. április 28, hétfő - Valéria

Hírek

2024. Szeptember 07. 07:45, szombat | Sport
Forrás: MTI

Paralimpia 2024 - Pap arany-, Konkoly ezüstérmes

Paralimpia 2024 - Pap arany-, Konkoly ezüstérmes

Pap Bianka arany-, Konkoly Zsófia pedig ezüstérmet szerzett az úszóversenyek pénteki versenynapján a párizsi paralimpián.

Délelőtt mindketten magabiztosan jutottak be a kora esti döntőbe, de ez elvárás is volt velük szemben, ugyanis mindketten címvédőként érkeztek a francia fővárosba az aktuális számukban.

Pap Bianka az S10-es sérültségi kategóriában a 400 méter gyorson csütörtökön szerzett bronzérmét követően, pénteken 100 méter háton versenyzett a La Defénse Arénában.

A Vasas 24 éves úszója - akinek egy gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen a bal sípcsontja - délelőtt 1:08.60 percet úszott, amivel messze a leggyorsabb volt, és este is remekül versenyezett. Már a reakcióideje is a legjobb volt a mezőnyben, s utána végig vezetve úszta le a száz métert. A végén ugyan jöttek fel rá a riválisok, de sikerült megőriznie előnyét, és 1:07.97 perces idővel diadalmaskodott.

A pályafutása harmadik paralimpiáján szereplő Pap - akinek szombaton még lesz egy száma - eddig összesen 2 arany-, 3 ezüst- és két bronzérmet gyűjtött.

A Párizsban már kétszeres aranyérmes Konkoly Zsófia - akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja - ezúttal 100 méter pillangón ugrott medencébe, s az előfutamból a második idővel, 1:07.80 perccel került a fináléba.

Az esti éremcsatában ugyanúgy csak az amerikai Christie Raleigh-Crossley bizonyult jobbnak nála - paralimpiai csúccsal -, mint délelőtt, a többieket azonban maga mögött tartotta, így 1:06.79 perces idővel megszerezte harmadik párizsi érmét.

A 22 éves pécsi versenyző - aki múlt csütörtökön 400 gyorson, egy nappal korábban pedig 200 vegyesen nyert - pályafutása harmadik paralimpiáján a hetedik dobogós helyét gyűjtötte be, eddig 3 arany, 3 ezüst és 1 bronz a mérlege.

A pénteki úszódöntők harmadik magyarja, Száraz Evelin nyolcadikként csapott a célba az S6-os sérültségi kategória 400 méter gyors számában.

Eredmények:

úszás:

nők:

S10, 100 m hát:

1. PAP BIANKA 1:07.97

2. Alexandra Truwit (Egyesült Államok) 1:08.59

3. Emeline Pierre (Franciaország) 1:09.44

S9, 100 m pillangó:

1. Christie Raleigh-Crossley (Egyesült Államok) 1:05.19

2. KONKOLY ZSÓFIA 1:06.79

3. Emily Beecroft (Ausztrália) 1:07.96

S6, 400 m gyors:

1. Csiang Jü-jan (Kína) 5:12.07 p

2. Nora Meister (Svájc) 5:16.53

3. Maisie Summers-Newton (Nagy-Britannia) 5:21.36

...8. SZÁRAZ EVELIN 5:57.98

később:

ATLÉTIKA (Stade de France)

Ekler Luca (T38) 400 m, előfutam 21.37

Címkék: paralimpia, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport

Spanyol Király Kupa - Hosszabbítás után győzte le a Barcelona a Real Madridot

A Barcelona nyerte a labdarúgó Spanyol Király Kupáját, amelynek szombati fináléjában hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a Real Madridot. A katalánok fennállásuk során a 32. alkalommal hódították el a trófeát.

2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport

Öttusa vk - Gulyás Michelle aranyérmes

Gulyás Michelle kiegyensúlyozott, magas szintű versenyzéssel aranyérmet nyert az öttusázók budapesti világkupaviadalán. Bauer Blanka ötödik, Guzi Blanka nyolcadik, Eszes Noémi 12., Mészáros Emma 13. lett.

2025. Április 25. 18:45, péntek | Sport

Dobogós évkezdés a Red Bull Ringen!

Végre elindult az idei szezon is, erős év elé néznek a Kermor Motorsport versenyzői. Histo Cup szezonnyitó verseny 2025.

2025. Április 25. 18:39, péntek | Sport

Beni és Ákos a Slovak Karting Centerben

A CEE második fordulóján Vida Beni és Madaras Ákos képviselte a Kermor Motorsportot.