Hírek
2022. December 13. 15:36, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Példás büntetés kiszabását kezdeményezi az ügyészség a pénzszállítót megtámadó exrendőrrel szemben
A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a büntetésének jelentős súlyosítását indítványozta azzal a férfival szemben, aki társával egy pénzszállító járművet akart kirabolni.
A Fővárosi Főügyészség 2021. nyarán emelt vádat egy korrupciós bűncselekmény miatt korábban leszerelt rendőrrel szemben. Az elkövető és ismeretlenül maradt társa 2006. nyarán egy kispesti bevásárlóközpontnál megtámadtak egy pénzszállító járművet. Ennek során ő egy fegyvernek látszó tárggyal fenyegette a fegyveres biztonsági őrt a gépjárművel szállított készpénz – mintegy 71 millió forint – átadása érdekében, míg bűntársa az ellenállást tanúsító sértettet többször megszúrta. Azonban nem tudták a pénzszállítmányt megszerezni, ezért a helyszínről futva elmenekültek.
A Budapest Környéki Törvényszék a bűnügyi felügyelet alatt álló 44 éves férfit 2022. szeptember 2-án kihirdetett ítéletével bűnösnek mondta ki jelentős értékre, fegyveresen elkövetett rablás kísérletében, amelyért őt 4 év börtön fokozatú szabadságvesztésre és 5 év közügyektől eltiltás mellékbüntetésre ítélte.
E határozat ellen az ügyész a vádlott terhére felemelt tartalmú, fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésért és hosszabb időtartamú mellékbüntetésért, míg a vádlott és védője felmentésért, továbbá enyhítésért fellebbeztek.
A Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség a napokban előterjesztett indítványával az ügyészi fellebbezést fenntartva kezdeményezte a vádlottra kiszabott büntetés jelentős súlyosítását, valamint a védelmi fellebbezések elutasítását a Fővárosi Ítélőtáblánál.
A kép csak illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
2026. Április 27. 07:34, hétfő | Belföld
Magyar Péter szerdán Brüsszelben egyeztet az uniós források hazahozataláról
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
