Hírek
2023. Július 03. 10:48, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Rengeteg szemetet szállított Magyarországra Olaszországból
1900 tonna szemetet hozatott Olaszországból, majd helyezett el engedély nélkül kaposvári és pécsi ingatlanokon – a Kaposvári Járási Ügyészség vádat emelt ellene.
A vád szerint az ötvenes éveiben járó férfi olasz vállalatokkal szerződéseket kötött, jobbára műanyag, textil és papír hulladék szállítását vállalta. 2022 januárja és 2022 júliusa között több kamionnyi szemetet hozatott Pécsre és Kaposvárra, amit a cégei által bérelt, lakóövezetek melletti telkeken helyezett el.
A vádlottnak a hulladék gyűjtésére, tárolására engedélye nem volt.
A Kaposvári Járási Ügyészség különösen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat. A többszörös visszaeső vádlottal szemben fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta.
Fotó: Ügyészség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
