Városlista
2025. december 1, hétfő - Elza

Hírek

2011. Szeptember 13. 07:13, kedd | Külföld
Forrás: OrientPress

Robbanás egy francia atomlétesítményben

Robbanás egy francia atomlétesítményben

Egy ember meghalt, négyen pedig megsebesültek, amikor robbanás történt egy franciaországi atomlétesítmény hulladékfeldolgozó üzemében, Codolet település mellett.

Szakértők szerint nem kell sugárzásveszélytől tartani. Az LMP a baleset apropóján a paksi atomerőmű állapotára is figyelmeztet.


A francia hatóságok rendkívüli biztonsági intézkedéseket tettek a baleset után: a telephelyet lezárták, és sugárzásmérővel vizsgálják – az ott dolgozó kutatók, munkások pedig egyelőre nem hagyhatják el a helyszínt. A Le Monde belügyminisztériumi forrásból ugyanakkor úgy értesült, a központban nincs sugárzásveszély és a dolgozókat sem kell evakuálni – a szerencsétlenség egyetlen áldozata a robbanás következtében halt meg.

A lap információi szerint nem kizárható, hogy az ipari balesetet emberi hiba okozhatta: egy, radioaktív hulladékokat tömörítő kályha robbant fel – az égetett anyag sugárzási szintje azonban alacsony volt, s maximum csak a detonáció helyszínén okozhatott szennyezést.

Az eset kapcsán a Lehet Más a Politika arra figyelmeztet: a világnak fél éven belül két olyan nukleáris balesettel kellett szembenéznie, amelyek magas technológiai fejlettségű országokban történtek. Az LMP szerint mindez komoly gondolkozásra kell, hogy késztesse végre a magyar kormányt is a paksi atomerőmű jövőjét illetően: az erőmű a hetvenes-nyolcvanas évek technológiai színvonalán épült,s hamarosan eléri tervezett élettartamának végét. „Ezeknek a lejáró élettartamú blokkoknak az üzemidő-hosszabbítására csak a legszigorúbb biztonsági feltételek teljesülése esetén van lehetőség” – véli a párt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője

Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.

2025. November 29. 09:17, szombat | Külföld

Az Airbus visszahívott hatezer repülőgépet sürgős szoftvercserére

2025. November 26. 07:23, szerda | Külföld

Donald Trump: közel került a megállapodás az ukrajnai háborúról

Donald Trump szerint közel került a megállapodás az ukrajnai háborúról - az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt kedden.

2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld

Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping

Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.