Hírek
2017. Március 27. 05:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Sok napsütés várható a héten

Hűvösebben indul a hét, a leghidegebb órákban mínuszok is lehetnek, a maximumok 15 Celsius-fok körül alakulnak, de napsütéses, száraz idő lesz a jellemző, a hét végére ismét 20 fok fölé emelkedik a hőmérséklet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn túlnyomóan derült lesz az ég és csak kevés gomolyfelhő zavarhatja a napsütést. Csapadék nem várható. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 4 és plusz 1 fok között valószínű, de a fagyzugos helyeken hidegebb is lehet. A legmagasabb hőmérséklet 13 és 15 fok között alakul.
Kedd reggelre foltokban köd képződhet, de napközben derült időre lehet számítani, csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet általában mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul. Napközben 17-21 fokig melegszik a levegő.
Szerdán kezdetben napos időre lehet számítani. Késő délutántól északkeleten, északon többfelé megnövekszik a felhőzet, és egy-egy zápor is előfordulhat. Emellett sokfelé megélénkül, északon helyenként meg is erősödik a szél. A leghidegebb órákban 0-5 fok lehet, a fagyzugokban várható gyenge fagy. A nappali maximumok 19 és 23 fok között alakulnak.
Csütörtökön többfelé megerősödik a szél, viszont napsütés várható, főként keleten fordulhat elő néhol záporeső. A legalacsonyabb hőmérséklet 3 és 8, a legmagasabb hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.
Pénteken napos, száraz időre lehet számítani, de még többfelé megélénkül, főként északnyugaton helyenként meg is erősödik a szél. A leghidegebb órákban 1-7 fok lehet. Napközben 16-21 fokig melegszik a levegő, északkeleten hűvösebb lesz.
Szombaton, április elsején napos időre van kilátás, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 3 és 8, a legmagasabb hőmérséklet 18 és 23 fok között valószínű.
Vasárnap főként délen és nyugaton várható szórványosan eső, zápor, néhol zivatar. A leghidegebb órákban 4-10 fok lehet. Napközben 18-23 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra