Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2022. December 27. 05:01, kedd | Helyi

SUDOKU VERSENY A KISKULCSOSIBAN

SUDOKU VERSENY A KISKULCSOSIBAN

A Kiskulcsosi iskolában is megrendezésre került a sudoku verseny

A Kováts-Tehetségpont szervezésében a Karcagi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Kiskulcsosi Általános Iskolai Tagintézményében a felsősöknek Sudoku versenyt szervezett Lévainé Kovács Róza intézményvezető helyettes, tehetségpont-vezető.

A járvány okozta korlátozások hozták az ötletet, hogy a Karcagi Általános Iskola és AMI általános iskoláiban tagintézményi szinten rendezze meg a Kováts-Tehetségpont a Sudoku-párbajt - tudtuk meg Lévainé Kovács Rózától.
A cél az volt, hogy hibátlanul és a legrövidebb idő alatt oldják meg a versenyzők a rejtvényt, ahol a gyorsaság is számított a jó megoldás mellett.

A verseny háromfordulós volt, a döntőbe a legjobbak jutottak évfolyamonként.
A három forduló után azonban senki nem távozott üres kézzel, hiszen az élmények mellé egy sikeres pályázatnak köszönhetően Lévainé Kovács Rózától ajándékot is kaptak.

A győztesek: 5. évfolyamon: Sánta Réka Olívia, 6. évfolyamon: Rimaszombati Noémi, 7. évfolyamon: Rimaszombati Máté
8. évfolyamon: Györfi Tünde.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi

SNICCERREL RABOLT

A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.

2025. Július 31. 09:11, csütörtök | Helyi

SZOLNOKI KÁBÍTÓSZERKERESKEDŐ ÉS TÁRSAI BUKTAK LE

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta három férfi letartóztatását.

2025. Július 31. 09:06, csütörtök | Helyi

ORSZÁGOS POLGÁRŐR NAP ABÁDSZALÓKON

Az Abádszalókon rendezett Országos Polgárőr Napon felszólaló Nagy István agrárminiszter elmondta, hogy „a polgárőrök ott vannak a legkisebb településen is, és a nyugalmat nyújtják az embereknek.

2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi

AZ ITTAS ÉS BÓDULT SOFŐRÖKRE VADÁSZTAK

A ROADPOL Operational Group éves ellenőrzési terve alapján, a rendőrség egy héten keresztül országos közúti ellenőrzést tartott Magyarország teljes területén.