Hírek
2020. December 31. 14:35, csütörtök | Helyi
Szén-monoxid szivárgott egy szolnoki házban
Az épületben volt szén-monoxid érzékelő, így senkinek sem esett baja.
Bejelzett a szén-monoxid-érzékelő ma délelőtt Szolnokon, egy Sirály utcai családi házban. A megyeszékhely hivatásos tűzoltói vonultak a helyszínre, akik az eredeti állapotok visszaállítását követően műszeres mérésekkel a fürdőszobai vízmelegítő közelében kimutatták a mérgező gáz jelenlétét. A katasztrófavédelem értesítette a gázszolgáltatót, melynek szakembere kizárta az idős készüléket a hálózatból. Az eset során nem sérült meg senki, a lakó rokonoknál helyezkedett el.
A fenti esetben azért nem történt baj, mert a szén-monoxid-érzékelő időben jelezte a veszélyt. Egy jó minőségű készülék csupán néhány ezer forintért megvásárolható, cserébe éveken keresztül garantálja otthonunk biztonságát. A katasztrófavédelem nemrég bővítette azon érzékelők listáját, amelyek megfeleltek a piacfelügyeleti ellenőrzéseken.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 09:14, hétfő | Helyi
SZÍVEN LŐTTE A SZOMSZÉD KUTYÁJÁT
Beváltotta korábbi fenyegetését az a cibakházi lakos, aki június elsején egy légpuskával, közvetlen közelről lőtte meg a szomszédjából átszökött kistestű kutyát.
2026. Június 22. 09:13, hétfő | Helyi
KORÁBBAN KEZDŐDÖTT A TISZAVIRÁGZÁS
A megszokottnál korábban kezdődött a Tisza egyik leglátványosabb és legkülönlegesebb természeti jelensége, a tiszavirágzás, a kedvező időjárásnak köszönhetően.
2026. Június 22. 09:13, hétfő | Helyi
NEM ISMERTE BE A TETTÉT
Felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt állt bíróság elé egy 36 éves, büntetett előéletű férfi Szolnokon.
2026. Június 22. 09:11, hétfő | Helyi
ELBALLAGTAK A „REFISEK”
Ünnepi istentisztelet keretében búcsúztak el iskolájuktól a Karcagi Nagykun Református Oktatási Központ Általános Iskola Tagintézményének végzős diákjai a Református Nagytemplomban.
