Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2023. Szeptember 22. 05:02, péntek | Helyi

SZOKNYÁJA ALÁ REJTETTE A LOPOTT ÁRUT

SZOKNYÁJA ALÁ REJTETTE A LOPOTT ÁRUT

Egy tiszaföldvári férfi és nő horgászorsókat és mobiltelefont rejtettek az asszony szoknyája alá, de mindkét alkalommal lebuktak. A szolnoki nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki őket.

Egy szolnoki horgászboltba tért be két tiszaföldvári lakos. A nő levett a polcról egy pergető orsót, amit a szoknyája alá rejtett. Az eladó látta ezt, ezért az asszony a felszólítására visszaadta az árut. Később az eladó tüzetesebben áttekintette a felvételt és megállapította, hogy a nő egy másik, közel 184 ezer forint értékű orsót is a ruházatába rejtett, amit viszont sikerült elvinnie.

Még aznap, a késő délutáni órákban bejelentés érkezett a rendőrségre egy másik szolnoki üzletből, mert a 33 éves férfi és a 39 éves nő magukhoz vettek egy áruvédelmi dobozban elhelyezett mobiltelefont, és megpróbálták azt eltulajdonítani. Először egy tekercs alufóliával akarták bevonni a dobozt, hogy így játsszák ki az áruvédelmi kaput. Később mégis egy ollóval estek neki a doboznak, amiből kivették a telefont és a töltőt, majd azokat ismét a nő ruháiba rejtették. A biztonsági őr észlelte a jogsértést, ezért feltartóztatta a párost.

A helyszínre érkező rendőrök előállították a Szolnoki Rendőrkapitányságra a feltételezett elkövetőket, akiket kétrendbeli lopás vétség miatt kihallgattak, mindketten beismerő vallomást tettek.

Címkék: #karcag tv, lopás, Szolnok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 06:00, szombat | Helyi

ÚJ TANSZAK A MŰVÉSZETI ISKOLÁBAN

Új tanszakkal bővült a Karcagi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola kínálata: szeptembertől már citerázni is tanulhatnak a diákok.

2026. Február 14. 06:00, szombat | Helyi

EGYRE TÖBBEN JÁRNAK A KÖNYVTÁRBA

Ingyenes beiratkozás a fiataloknak, több száz új könyv a polcokon, és továbbra is népszerűek a gyerekprogramok.

2026. Február 13. 11:36, péntek | Helyi

Megköszönte a főkapitány

Életmentő rendőrök helytállását köszönte meg a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője.

2026. Február 13. 11:32, péntek | Helyi

Internetes vásárlás során kicsalt pénz eredetének eltüntetésében segédkeztek

A Szolnoki Járási Ügyészség pénzmosás büntette miatt emelt vádat egy nővel és egy férfival szemben.