Hírek
2019. Október 19. 14:28, szombat |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Sztrájkol vasárnap a Lufthansa csoport több légitársasága

Figyelmeztető sztrájkot tart vasárnap reggel 5 órától 11 óráig a német légiutas-kísérők független szakszervezete (UFO) a Lufthansa csoport több légitársaságánál.
A szakszervezet pénteki közleménye szerint a munkabeszüntetés a Germanwings, az Eurowings, a Cityline és a SunExpress járatait érinti.
Az UFO a napokban a csoport névadó leányvállalatánál, a Lufthansánál helyezett kilátásba sztrájkot, de időközben a munkaadó 2 százalékos rendkívüli fizetésemelést jelentett be, amivel teljesítette a szakszervezet követeléseit.
Azonban az emelés csak a Lufthansa utaskísérőire vonatkozik, és a leányvállalatoknál dolgozó munkatársakat kihagyták - indokolta az UFO a sztrájkfelhívást.
A munkaadó törvénytelennek tartja a szakszervezeti akciót, és jogi következményeket helyezett kilátásba a felhíváshoz csatlakozó alkalmazottaknak. A társaság álláspontja szerint továbbra is érvényes a légiutas-kísérők munkájáról és javadalmazásáról szóló kollektív szerződés, nincsenek nyitott kérdések, így sztrájk sem lehet.
A felek bíróság előtt is vitát folytatnak. A Lufthansa szerint a szakszervezet vezetése szabálytalanul került pozícióba, így a tevékenysége is szabályellenes. A társaság ezért nem is ismeri el az UFO márciusi lépésének jogosságát, amellyel a szakszervezet felmondta a kollektív szerződést.
Az UFO az utóbbi években több nagyszabású sztrájkot szervezett a Lufthansa-csoportnál, 2015 novemberében egyhetes munkabeszüntetést tartottak, akkor 4700 járatot kellett törölni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek
Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.
2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld
Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt
Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.