Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2021. Március 25. 18:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Teljesen teret hódított a brit mutáns Magyarországon

Teljesen teret hódított a brit mutáns Magyarországon

A megbetegedések szinte száz százalékát már a koronavírus brit variánsa okozza Magyarországon - közölte az országos tisztifőorvos az operatív törzs online sajtótájékoztatóján csütörtökön.

Müller Cecília kifejtette, ez fertőzőképesebb - egy ember négy másikat tud megbetegíteni - és súlyosabb, nem ritkán kórházi kezelést igénylő megbetegedést okoz; míg március elején az új esetek 70-80 százalékáért volt felelős, addig mostanra "tért hódított".

Jelezte, elkezdték kidolgozni a pedagógusok oltásának részletes tervét, egyúttal arra kérve őket, hogy regisztráljanak.

Szólt arról is, kijelöltek hét laboratóriumot, amelyek a vírus változását fogják aktívan követni, így pontos képet adnak a járványügyi intézkedésekhez, azok esetleges módosításához. Jelenleg zajlik a laborok felkészítése, a reagensek beszerzése.

Müller Cecília közölte továbbá, csütörtök délutántól egy internetes felületen bárki megnézheti, hogy érvényes-e az oltási regisztrációja, mindössze a születési dátumát és a taj-számát kell megadnia.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben