Hírek
2019. Szeptember 26. 09:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Terrorizálva társát zsarolt ki nagy összeget egy iskolás Gyöngyösön
Hónapokon keresztül zsarolta kiskorú tanulótársát egy 17 éves gyöngyösi középiskolás, aki jelenleg letartóztatásban várja a bíróság döntését – közölte a Heves Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Az elkövető öt hónap alatt mintegy 220 ezer forintot kényszerített ki iskolatársától. Azzal fenyegette a kiskorú fiút, hogy ha nem ad neki pénzt, akkor megveri, megöli, illetve eltöri az orrát. Emellett azt is kilátásba helyezte, hogy közzé tesz az interneten egy olyan videót, melyen az látszik, hogy a fiú dohányzik, így a szülei előtt fény derül majd káros szenvedélyére.
A vádlott alkalmanként ezer és negyvenötezer forint közötti összeget követelt a sértettől. A pénz átadása általában iskola után történt a város különböző pontjain.
A sértett öt hónap után végül beszámolt szüleinek a történtekről, és ők úgy döntöttek, hogy feljelentést tesznek a rendőrségen. Civil ruhás rendőrök akkor fogták el a zsarolót, amikor a város egy pontjára rendelte a fiút, és elvette értékeit.
Az Egri Járási Ügyészség súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádolja a fiatalkorút, akivel szemben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabására és részleges vagyonelkobzásra tett indítványt a vádiratában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.

