Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2022. Augusztus 24. 10:02, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Tizenhárom éve volt szökésben, elkapták

Tizenhárom éve volt szökésben, elkapták

Egy 2009 óta szökésben lévő férfi került a budapesti rendőrök kezére – kábítószerrel való visszaéléssel gyanúsítják.

Sz. Henriket augusztus 9-én a szlovén hatóságok fogták el Szlovéniában, majd kiadatási letartóztatásba került. A magyar hatóságoknak augusztus 18-án adták át a rédicsi határátkelőhelyen. A férfit a budapesti nyomozók jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett visszaélés kábítószerrel bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként, ám ő a vallomástételt megtagadta. A rendőrök őrizetbe vették, valamint előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására – közölte a rendőrség.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főosztálya visszaélés kábítószerrel bűntett gyanúja miatt folytat eljárást a 48 éves, dunakeszi férfi ellen, mivel 2009. szeptember 15-én este a fővárosi Krisztina körúton egy igazoltatás során nála és két társánál közel egy kilogramm kokaint találtak.

A két másik férfival szemben lefolytatták a nyomozást, Sz. Henrik azonban kivonta magát az eljárás alól, azóta bujkált a nyomozó hatóság elől. Vele szemben elfogatóparancsot adtak ki.

A férfinak volt is oka a menekülésre, mivel a vegyészszakértői vélemény szerint a náluk talált és lefoglalt kokain hatóanyag tartalma meghaladta a jelentős mennyiség alsó határát, amelyért hosszú évekre börtönbe kerülhet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.