Hírek
2017. Március 31. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több gáz lesz a biztonsági tárolókban

Emeli a biztonsági földgázkészletet a kormány - derült ki a legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent nemzeti fejlesztési miniszteri rendeletből.
A földgáz biztonsági készlet mértékéről szóló rendeletmódosítás szerint a földgáz biztonsági készlet mértéke 1200 millió köbméter mobil földgázkészlet az eddigi 915 millió köbméter helyett.
A módosítás október 31-én lép életbe.
A betárolási kapacitás legalább napi 105 561 MWh a korábbi napi 342 millió MJ helyett, a kitárolási kapacitás pedig legalább napi 211 122 MWh a korábban meghatározott napi 684 millió MJ helyett.
A rendelet ezen része április 1-jén lép hatályba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra