Hírek
2019. Március 04. 16:08, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több hónapra lezárnak egy közúti átkelőt a magyar-szlovén határon
A Mura-híd felújítása miatt március 18-tól július 31-ig lezárják a Letenye-Gorican I. közúti határátkelőhelyet - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI megkeresésére.
Ezen az átkelőhelyen jelenleg az autóbuszok kivételével a személyforgalom és a teherforgalom haladhat a magyar-szlovén határon.
A rendőrség közleményében azt írta, a híd átépítésének időszakában a Letenye-Gorican II. autópálya-határátkelőhelyet használhatják a személy- és tehergépjárművek, valamint az autóbuszok.
Alternatív, elkerülő útvonalként egyrészt a Barcs közúti határátkelőhelyet ajánlják, amely tehergépjárművek számára súlykorlátozás nélkül igénybe vehető, valamint a Berzence közúti határátkelőhelyet, ahol a tehergépjárművekre 20 tonnás súlykorlátozás érvényes. A másik lehetséges elkerülő útvonal a rendőrség szerint az M70-es autóút Szlovéniába vezető szakasza, azonban felhívják a figyelmet arra, hogy ezen az útvonalon átépítési munkálatok folynak, ezért torlódásokra kell számítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
