Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2021. Augusztus 06. 12:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Több mint 180 esetben avatkoztak be a tűzoltók országszerte

Több mint 180 esetben avatkoztak be a tűzoltók országszerte

A csütörtöki vihar miatt 189 esetben avatkoztak be a tűzoltók, jellemzően leszakadt faágak, kidőlt fák miatt.

A legtöbbször Békés és Csongrád-Csanád megyében kértek segítségét, de számos bejelentés érkezett Hajdú-Bihar megyéből is - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) pénteken az MTI-vel.

Azt írták, hogy Békés megyében volt a legtöbb "esemény", ott száztizenhárom alkalommal kellett segíteniük a tűzoltóknak. Csongrád Csanád megyében harmincegyszer, Hajdú-Bihar megyében pedig tizenkétszer avatkoztak be a szakemberek.

A különböző esetek közül kiemelték, hogy harmincegyszer kellett a viharban megrongálódott épületeknél beavatkozniuk: Békés megyében tizenkilenc ilyen helyszín volt, Hajdú-Bihar megyében egyetlen településén, Komádiban kilenc lakóház tetőszerkezetét rongálta meg a vihar.

Az ország keleti és középső részében csak elszórtan, mintegy harminc helyszínen voltak "események" - közölte az OKF.

Címkék: tűzoltó, vihar, viharkár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld

NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása

Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.