Hírek
2019. Március 31. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Több mint négymilliót csalt ki egy unokázós csalópár

Az újpesti rendőrök elfogtak egy nőt és egy férfit, akik több mint négymillió forintot csaltak ki idős emberektől.
Egy férfi január 16-án délelőtt orvosnak kiadva magát felhívott egy nőt, majd közölte, hogy a fia kórházban van, mert balesetet szenvedett, és a kár rendezésére pénzre van szüksége a fiának. A telefonáló azt is mondta, hogy a pénzért egy rendőr megy majd. Az asszony a lakására érkező férfival átvételi elismervényt akart aláíratni, valamint kérte, hogy mutassa meg a rendőr igazolványát is, melynek hatására a férfi elmenekült a helyszínről.
Fél órával később egy férfi szintén balesetre hivatkozással felhívott egy idős férfit, akitől pénzt kért. A férfi hitt a telefonálónak, majd átadott több mint kétmillió forintot a lakására érkező fiatalembernek, aki rendőrként mutatkozott be.
A nyomozók azonosították az egyik férfit, a 39 éves budapesti Á. Richárdot, akit 2019. március 28-án délután Csepelen elfogtak, majd előállítottak a IV. kerületi Rendőrkapitányságra.
A rendőrök még aznap délelőtt XV. kerületi lakásában elfogták azt a 33 éves budapesti nőt is, aki 2018. október 3-án délelőtt kétmillió forintot vett át egy idős asszonytól, miután egy férfi a fiának kiadva magát pénzt kért arra hivatkozva, hogy tartozás miatt fogva tartják.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság IV. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói Á. Richárdot és Cs. Ildikót csalás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd a férfit őrizetbe vették, és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására. Ismeretlen társaikat a rendőrök továbbra is keresik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra