Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2024. Október 17. 08:10, csütörtök | Életmód
Forrás: MTI

Több mint negyvenezer kép érkezett a Magyarország 365 fotópályázatra

Több mint negyvenezer kép érkezett a Magyarország 365 fotópályázatra

Lezárult az idei Magyarország 365 fotópályázat, amelyre idén több mint negyvenezer képet küldtek be a pályázók.

A szakmai zsűri megkezdte a fotók értékelést, amely alapján hat kategóriában osztanak ki értékes jutalmakat, valamint a zsűri egy különdíjat is átad. Az eredményhirdetést várhatóan decemberben tartják - közölték a szervezők szerdán az MTI-vel.

A Magyarország 365 fotópályázatot hatodik alkalommal hirdették meg a szervezők profi és amatőr fotósok részére, akik GoPro kamerával, telefonnal, drónnal és klasszikus fotográfiai eszközökkel készített képeikkel jelentkezhettek természet, táj, építészet, kultúra, sport és életképek kategóriákban. A nyertes kétmillió, a második helyezett egymillió, a harmadik 500 ezer forint jutalmat kap majd. A zsűri különdíjának összege kétmillió forint.

A beérkezett pályaműveket Kaiser Ottó elnökletével Haris László fotóművész, Szalontai Ábel, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adjunktusa, Potyó Imre környezetkutató, valamint Csörögi Dóra, Rizsavi Tamás és Kurucz Árpád fotográfusok bírálják el.

A kiírásra eredeti, Magyarországon készült, máshol még nem publikált képpel, vagy képsorozatokkal lehetett nevezni. A kiválasztott képeket a szervezők kiállításokon, kiadványokban, és online galériában is bemutatják majd.

A fotópályázat tavalyi legjobb 140 képéből nyílt kiállítás november 3-ig még megtekinthető a Városligeti Promenádon, vagy online, a mo365.hu oldalon.

Címkék: fotópályázat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:09, szombat | Életmód

Az egy éve elhunyt Kozma Imre atyára emlékezik pénteken a Magyar Máltai Szeretetszolgálat

Egy évvel ezelőtt, október 17-én hunyt el Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke, a Betegápoló Irgalmasrend magyarországi tartományának korábbi delegátusa.

2025. Október 17. 07:05, péntek | Életmód

Szallas.hu: minden harmadik foglalás wellnessre szól az október 23-i hosszú hétvégén

Az október 23-i hosszú hétvégén minden harmadik foglalás wellnessre szól, Eger, Budapest, Miskolc, Gyula és Hajdúszoboszló a legnépszerűbb úti cél a Szallas.hu foglalási adatai alapján.

2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Életmód

MÁV-csoport: egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is

A MÁV-csoport járatain a budapesti, helyi közlekedéshez és a HÉV-hez hasonlóan csütörtöktől egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is - közölte a MÁV-csoport a honlapján szerd

2025. Október 16. 07:35, csütörtök | Életmód

Vörös óriáskenguru született a Nyíregyházi Állatparkban