Hírek
2021. Február 02. 09:27, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Többfelé megnőtt a légszennyezettség
Ismét többfelé magas a légszennyezettség a szálló por miatt.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) keddi térképe alapján Putnokon veszélyesnek minősítették a levegőt, ami Kazincbarcikán, Sajószentpéteren és Salgótarjánban egészségtelen.
További hat település - Miskolc, Tököl, Százhalombatta, Székesfehérvár, Várpalota és Ajka - levegőjét kifogásoltnak minősítették.
Az előrejelzés szerint egyik érintett településen sem várható jelentős változás.
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
Az NNK korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy a légszennyezettség rövid távon elsősorban légúti tüneteket okoz (például köhögés, légúti irritáció, nehézlégzés), hosszú távon azonban növeli a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat
Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.
2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld
Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás
Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás
