Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2012. Április 19. 14:09, csütörtök | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Tombol a járvány Afrikában

Tombol a járvány Afrikában

Az év eleje óta már több mint 740-en vesztették életüket Afrika nyugati és középső részén agyhártyagyulladásban – közölte az ENSZ égisze alatt működő Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala (OCHA).

Április 1-jéig már 749 halálos áldozatot szedett a meningitisz, és 8667 fertőzöttet regisztráltak Afrika nyugati és középső területein, a halálozási arány 8,64 százalék, ami ugyanakkor csökkenő tendenciát mutat a korábbi évekhez képest – tájékoztatott közleményében a szervezet térségbeli, dakari központja.

A jelentés szerint összesen 11 országban okoz problémát a betegség, ezek mindegyike az „agyhártyagyulladás afrikai övében” található, amely a fekete-afrikai Szenegáltól egészen Etiópiáig húzódik. Burkina Faso és Csád az agyhártya gyulladásos megbetegedésével járó kór által legsúlyosabban érintett országok. A közleményből kiderül, hogy Burkina Fasóban nyolc, míg Csádban hét körzetében tombol a járvány, több körzetben pedig riadót rendeltek el a betegség átterjedésének veszélye miatt. Burkina Fasóban az év eleje óta már 3630-an, Csádban pedig 2136-an fertőződtek meg.

A meningitisz az agyvelőt és a gerincvelőt borító hártyás burok gyulladását okozza, és elsősorban a gyermekekre és a fiatal felnőttekre jelent veszélyt. A betegség visszafordíthatatlan szövődményekkel járhat, mint például a süketség vagy az értelmi fogyatékosság.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.