Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2013. Június 05. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu

Tovább menetel a Porsche 356-os karikatúrája

Tovább menetel a Porsche 356-os karikatúrája

A tradicionális formatervezés és a modern műszaki tartalom ötvözése nem újkeletű találmány, hiszen a retro stílus virágkorát éli. Nem is meglepő, hogy többek között a Wiesmann, vagy éppen a Morgan is nagy népszerűségnek örvend, hiszen a kis manufaktúrák ügyesen lovagolták meg a trendek felkorbácsolt hullámait. Porsche születik újjá.

A sportautók atyja azonban egyértelműen a Porsche, s a németek múzeumában járva arra is fényt derítettünk, hogy a 356-os tulajdonképpen mindennek az alfája és ómegája. A halhatatlan típus replikáit kínáló cégekből nincs is hiány, azonban a francia PGO tovább feszítette a húrt, amikor a 21. század elején piacra dobta a küllemében a Volkswagen Bogár és a 356-os különös ötvözetének tekinthető Speedstert.

A kis cég ezen a ponton sem állt meg, hiszen tavaly beszállítói szerződést kötött a BMW-vel, így a bajor hátszéllel már megbízható és hatékony hajtásláncok bújhatnak az üveg-, illetve karbonszálas műanyagból készült lemezek alá. A kínálat legfrissebb darabja a Cevennes elnevezésű típus folyamatosan megújuló üdvöskéje, amiben a Peugeot kétliteres blokkja helyett már a propelleresek 1,6 literes turbómotorja teljesít szolgálatot – ezúttal 184 lóerős teljesítménnyel és 240 Nm-es nyomatékkal.

A mindössze 998 kg tömegű autó volánja mögött hatfokozatú kézi váltójával ügyeskedve akár 225 km/órás sebességgel is hajthatnánk. Noha a hivatalos gyorsulási adatok nem ismeretesek, minden valószínűség szerint 6 másodpercen belüli sprintidőre számíthatunk.

A franciák most a Shanghai Auto Show alkalmából a típus Water Snake elnevezésű tanulmányáról is lerántották a leplet, amivel a cél már a kínai piacra való betörés lehetőségének biztosítása. A siker szinte előre borítékolható, igaz, ítéletet mondani nehéz az illő jelzők kapcsán az esetlen és a csodálatos között libikókázó Cevennes-ről, ami középmotoros felépítésétől eltekintve tulajdonképpen egy kétes összeszerelési minőségű Mini Roadster, külcsínre pedig egy Porsche 356-os és egy Volkswagen Bogár visszataszítóan vonzó karikatúrája.

Címkék: autó, porsche, Porsche 356

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik