Hírek
2018. Június 23. 11:11, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Ügyfeleiket csúcsarannyal hitegették a csalókat

Jogerősen letöltendő börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék pénteken egy a férfit és egy nőt, aki \"csúcsarany\" hozamának ígéretével 662 sértettől csaknem 1,6 milliárd forintot csalt ki.
Sterné Deák Andrea, a törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a másodfokú tanács - az elsőfokú bíróság ítéletét helybenhagyva - csalás bűntette miatt az elsőrendű vádlottat hét év, a másodrendűt öt év börtönbüntetéssel sújtotta.
A bíróság által megállapított tényállás szerint az elsőrendű vádlott Nyíregyházán 2013-ban kft.-t alapított, és azt a látszatot keltette, hogy a cége - befektetőinek nevére - nagy tisztaságú, úgynevezett "csúcsaranyat" vásárol, pár hónapos futamidő után pedig kimagasló hozamot fizet befektetőinek. A vádlott azonban tényleges pénzügyi tevékenységet nem végzett, hanem az üzletkötőin keresztül a társaságba belépő új emberek által befizetett tőkeösszegből fizette ki az esedékes hozamokat - ismertette a szóvivő.
Tevékenységével majdnem egy éven keresztül összesen 662 sértettnek csaknem 1 milliárd 600 millió forintos kárt okozott. Sterné Deák Andrea megjegyezte, a másodrendű vádlott közreműködött az elsőrendű tevékenységében, az üzletkötőktől átvett, a befektetők által befizetett pénzösszegeket kezelte és nyilvántartotta. A befektetők bizalmának elnyeréséért a vádlottak bérelt irodákban, luxus körülmények között fogadták új ügyfeleiket, társaságukat jól jövedelmező, megbízható, elit cégként tüntették fel.
A rendőrség korábbi közlése szerint a nyomozás során a cégvezető B. Norbert és adminisztrátora, B. Brigitta nevéhez köthető bankszámlákat több tízmillió forinttal zárolták, az üggyel kapcsolatban pedig nagyértékű vagyontárgyakat is lefoglaltak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.