Hírek
2017. Augusztus 16. 17:41, szerda | Helyi
Új csoportszoba a SZIM óvodában
Az önkormányzat pályázatának köszönhetően 30-ról 31-re nőhet az óvodai csoportok száma, hiszen a SZIM óvodában új csoportszoba épülhetett.
Az elmúlt hónapokban nagy munka zajlott a SZIM óvodában. Ide az önkormányzat pályázatot nyújtott be óvoda férőhely bővítésre. Az óvoda a Kiskulcsosi településrész egyetlen óvodája, s a gyermeklétszám folyamatos emelkedése tette ezt a bővítést szükségessé. A projekt keretében egy 20 fős csoportszobával és a kiszolgáló egységekkel bővült az épület. A pályázati projekt összköltsége: 32,9 millió melyből az önkormányzat által vállalt önerő 2,9 millió - tudtuk meg Gulyás Ferencné intézményvezetőtől. A beruházásnak köszönhetően minden kisgyermeket fel tudnak venni. Jellemzően már 2,5 éves korba beíratják a szülők óvodába a kicsiket.
A munkák befejeződtek, elkezdődött a csoportszoba berendezése. Szabóné Szentesi Mária tagóvoda vezető és munkatársai az új bútorokat, ágyakat helyezték el ottjártunkkor. Szeptembertől három csoporttal indulnak, 75 kisgyermekkel. Két új óvónői és egy dajka állással bővül az óvodapedagógusi létszám.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 14:59, szerda | Helyi
Sajtóközlemény
Tiszaroff Községi Önkormányzata a TOP_PLUSZ-1.1.1-21-JN1-2022-00022 azonosítószámú, „Piacfejlesztés Tiszaroff” című projektjének megvalósítására 99,95 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült.
2026. Január 28. 06:00, szerda | Helyi
GÁLAÜNNEPSÉG SZOLNOKON A MAGYAR KULTÚRA NAPJÁN
A Magyar Kultúra Napja alkalmából díjátadóval egybekötött gálaünnepséget rendezett a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Szolnokon.
2026. Január 28. 06:00, szerda | Helyi
JUBILEUMI ÉVRE KÉSZÜL A MÚZEUM
Jubileumi évre készül a Karcagi Györffy István Nagykun Múzeum. Az intézmény 2026-ban ünnepli alapításának 120. évfordulóját, amelyhez egész éven át tartó kiállítás- és programsorozat kapcsolódik.
2026. Január 28. 06:00, szerda | Helyi
SAJÁT AUTÓJÁT AKARTA FELGYÚJTANI
Saját autóját akarta felgyújtani egy férfi Tiszaburán. Cselekményét a rendőrség akadályozta meg. Most garázdaság bűntette miatt kell felelnie.
