Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2021. November 02. 12:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Újabb elővárosi vonalon közlekednek emeletes motorvonatok

Újabb elővárosi vonalon közlekednek emeletes motorvonatok

Elindult az első emeletes vasúti járat Esztergom és a budapesti Nyugati pályaudvar között - hangzott el az M1 aktuális csatorna kedd reggeli híradójában.

A csatornának nyilatkozott Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, Komárom-Esztergom megyei országgyűlési képviselő, aki elmondta, 2012 óta folyamatosan korszerűsítik a Budapest-Esztergom vasúti vonalat: új pályatest készült, villamosítottak és új biztonsági berendezéseket is elhelyeztek.

Új állomások, csomópontok és parkolók is épültek - tette hozzá.

Az emeletes vonatoknak köszönhetően rövidebb szerelvényeken több ember utazhat - mondta Völner Pál.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.