Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2017. Április 17. 09:13, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Újabb hazai turisztikai fejlesztések indulnak

Újabb hazai turisztikai fejlesztések indulnak

Folyamatosan egyre jobb eredményeket ér el a hazai idegenforgalom, így újabb turisztikai fejlesztések indulnak Budapesten és vidéken is

- mondta Kiss Róbert Richárd turisztikai szakújságíró az M1 aktuális csatorna esti műsorában vasárnap.

Hangsúlyozta: a magyarországi szállodák színvonala sokat javult, már nemzetközi viszonylatban is jónak számítanak, ugyanakkor van még fejlődési lehetőség.

A szakértő felhívta a figyelmet, hogy Budapest után a Balaton a második legfontosabb turisztikai célpont nyáron, a balatoni szállodák azonban komoly munkaerőhiánnyal küzdenek. Kiemelte ugyanakkor, hogy a kormányzat jelentős összegeket szán a balatoni fejlesztésekre.

Kiss Róbert Richárd szerint komoly fejlődés előtt áll a Fertő-tó és környéke is.

Budapest robbanásszerűen fejlődött az elmúlt években, a magyar főváros érdekes, izgalmas és biztonságos turisztikai helyszín; emellett a kiemelt rendezvények is, mint a vizes világbajnokság, egyre több látogatót vonzanak majd Magyarországra, ami ebben az évben tovább javítja az idegenforgalom eredményeit - fejtette ki a szakértő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld

Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon

Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.

2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld

Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére

2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld

Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között

Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra